Tervezés
A folyamat egy tervezéssel kezdődik, amit számítógépen CAD programmal valósítunk meg. Ennek az előnye, hogy a számítógépen már háromdimenziósan lehet megtervezni a hangfalat, így mielőtt elkészülne a hangfal már lehet látni, hogy fog térben kinézni , hogyan fognak az egyes alkatrészek egymáshoz kapcsolódni. Egy bonyolultabb hangfalnál így sok-sok esetleges hibát előre ki lehet védeni. Gyakorlatilag egy hibamentes tervrajzot lehet elkészíteni. A hangfal háromdimenziós modelljének a megrajzolása úgy történik, hogy már a végleges alkatrészek kerülnek megrajzolásra, tehát nem egy háromdimenzóban lévő tömböt rajzolunk meg,hanem rögtön úgy készítjük el a tervet, hogy az alkatrészek külön-külön szerepelnek, ahogy a valóságban is összeszerelés előtt. Utána ezeket a külön megrajzolt alkatrészeket állítjuk össze egy háromdimenziós, virtuális tervezés során, így kialakul a hangfalnak a terve.
MÉRETRE VÁGÁS
A tervekből elkészülnek a CNC megmunkáló programok, illetve ezekből a tervekből rögtön tudjuk, hogy milyen méretű anyagokat kell megmunkálnunk.
Következő lépés, hogy a hangfal oldalaiként szolgáló adott anyagot méretre vágjuk. Lapszabász gépen a nagytáblából levágjuk azokat a kisebb méretű anyagokat, amelyekből majd később a CNC illetve a kézi marás során elkészülnek majd a végeleges alkatrészek.
CNC
Következő lépés az imént említett alkatrészek CNC megmunkálása. Ezt a műveletet gyakorlatilag kézzel is el lehetne végezni, de a CNC előnye, hogy sokkal pontosabban és ami még fontosabb reprodukálhatóan lehet dolgozni. Így egymás után több hangfalat, illetve a későbbi rendelés esetén is ugyan olyat tudunk gyártani. A CNC gépen megpróbáljuk az alkatrészeket minél nagyobb mértékben elkészíteni. Ez nem minden esetben valósítható meg, a technológiai határokat figyelembe kell venni. Az alkatrészek vákuum tappancsok segítségével vannak rögzítve, melyeknek megfelelő felületet kell biztosítani. Például amikor egy kisebb hangfalnak az előlapját munkáljuk meg, amin több nyílás van, akkor nem biztos, hogy az összes nyílást el tudjuk készíteni, mert esetleg olyan területet érintenénk, ahol a vákuum tappancsok rögzítik az anyagot. Ezért a CNC marásnál sokszor előfordul, hogy az anyagot nem tudjuk teljes mélységében átmarni.
NÚTOLÁS
Tehát a CNC-ről lekerülő darabok nem tejesen azok az alkatrészek, melyek felhasználunk, ekkor átkerülnek az asztali maróhoz, ahol befejezzük azokat részeket, melyeket a CNC-n nem lehetett megcsinálni, valamint elkészítjük a nút-faderes illesztéshez szükséges nútokat. Az utóbbi műveletet az asztali marón sokkal gyorsabban és pontosabban tudjuk elkészíteni, mint a CNC gépen. Majd kontra maróval és kerekítő maróval egy másik kézi marógépen befejezzük az alkatrészek megmunkálását. A kontra maróval tudjuk elkészíteni azokat a részeket, melyeket a CNC gépen ki kellett hagyni, ez a művelet egy speciálisan erre a célra készített másolómaróval történik.
SZÖGBE VÁGÁS
Amikor bonyolultabb hangfalak oldalai nem derékszögben találkoznak, akkor a nút-faderes illesztés nem megoldható. Ilyenkor a két találkozó oldal élét szögben kell vágni, ekkor már illesztés után ragasztással rögzíthetőek a részek, így a két találkozó alkatrész a tervezéskor meghatározott szöget zárja be.
ALKATRÉSZEK ÖSSZESZERELÉSE
Ekkora minden munkadarab olyan formába kerül, mint a tervezéskor külön-külön megrajzolt alkatrészek. Ezután következik a hangfal összeszerelése, mely általában nem egy lépésben szokott megvalósulni. A bonyolultabb hangfalaknál a kisebb alkatrészeket előre összeszereljük, például a fülek belső dobozait vagy a reflexnyílások csöveit, illetve ekkor kerülnek be a hangszórók, gumilábak rögzítésére szolgáló körmös anyák. Ez a folyamat során arra törekszünk, hogy a végleges összeszerelés előtt a hangfal oldalainál nem sokkal több számú alkatrészt kapjuk.
ÖSSZERAKÁS
A hangfalat a végleges összeszerelésnél a nút-faderes illesztés segítségével állítjuk össze. A ragasztáshoz D3-as kötésszilárdságú hidegenyv ragasztót használunk. Amíg meg nem szilárdul a ragasztó és ki nem alakul a kötés, addig tűzőkapoccsal fogjuk össze a hangfal részeit, megszilárdulás után a hangfalat a ragasztó fogja összetartani. Nagyobb hangfalaknál, mélyládáknál csavarokat is kell alkalmazni a végleges kötésnél. Ennek a ragasztónak olyan nagy a kötésszilárdsága teljes száradás után, hogy a használat során sérült hangfal soha nem a ragasztás mentén törik el.
DURVA CSISZOLÁS
A ragasztó megfelelő megszilárdulását követően a hangfal csiszolása következik. Ezt szalagcsiszolóval végezzük el, ekkor az esetlegesen kilógó felületi egyenetlenségeket, a ragasztásból maradt ragasztó maradványokat, illetve a síkból kiálló tűzőkapcsokat eltávolítjuk.
Kerekítés
Az élek illesztésénél a hegyes kapcsolódás nem megfelelő, ezért ezeket az éleket adott rádiusszal lekerekítjük, ezt a műveletet a már fentebb említett kézi marón egy csapágyas kerekítő maró segítségével végezzük el.
GLETTELÉS
A hangfalon keletkezett esetleges hibák megszüntetését gletteléssel oldjuk meg. Ehhez egy két komponensű telítetlen poliészter gyantát használunk. A gelett anyag megkötése után újabb, a már végleges csiszolás következik, itt már finomabb csiszoló papírt alkalmazunk. Ezen művelet végeztével kialakul a festéshez szükséges felület.